Arama
Uzman Psikolog Ayşe Yanık

Uzman Psikolog Ayşe Yanık

Yazar hakkında merak ettikleriniz…

Sosyal Medya

Yazar Hakkında

İstanbul’da doğup büyüyen uzmanımız, eğitimci bir aileye mensuptur. İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümü lisans eğitiminden sonra İ.Ü. İşletme Fakültesi Davranış Bilimleri Bölümü’nde yüksek lisans programına devam etmiştir. Meslek hayatına Şişli Belediyesi Kadın Sığınma Evi’nde psikolog olarak başlamış ve mesleki alanda aldığı eğitimlerle kendini geliştirerek özel hastane, okul ve şirketlerle çalışmalarını sürdürmüştür.
Pek çok sosyal sorumluluk projesinde yer almıştır. Yazdığı makaleler ve mesleki çalışmaları sayısız gazete ve dergide yayınlanmıştır ve yayınlanmaya devam etmektedir.
2007-2010 yılları arasında, bu kitabı yazma konusuna da vesile olan BAE Dubai’de yaşamıştır. Dünyayı gezmek ve yeni kültürlerin yanı sıra insanlarla tanışmak mesleğinde kendisine çok büyük katkı sağlamıştır. Hayata hazırlanışın sadece okuyarak değil, kendi gözlerinizle görmekten de geçtiğine inanan uzmanımız, hem okumanın hem de gezip görmenin kişiyi doğru senteze ulaştırdığını savunur.
Halen İstanbul Ataşehir’de psikolog olarak çalışmalarını yürüten Ayşe Yanık 2 çocuk sahibi olup ailesiyle beraber yaşamaktadır.