Arama
Uzm. Diyetisyen Zeynep Köse

Uzm. Diyetisyen Zeynep Köse

Yazar hakkında merak ettikleriniz…

Yazar Hakkında

Ankara’da dünyaya geldi. Lise eğitimini Polatlı Anadolu Lisesi’nde tamamladıktan sonra Ankara Başkent Üniversitesi, Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden mezun oldu. Öğrenciliği süresince Acıbadem Kadıköy Hastanesi, Ankara Üniversitesi Hastanesi, Ankara GATA ve Başkent Üniversitesi Hastanesi’nde ve çeşitli kurumlarda staj yaptı, gönüllü olarak çalışmalarda bulundu.
Bu dönemde Ankara’da bir çocuk bakım evindeki çocuklara beslenme eğitimi vererek ‘3-5 Yaş Arası Çocuklarda Yeme Davranışları’ araştırmasını tamamladı. Üniversite eğitimi devam ederken ‘Üniversite Öğrencilerinin Hazır Gıda Tüketimi Davranışı’ araştırmasını yaptı ve bitirme tezi olarak
‘Sigarayı Bırakan Bireylerde Beslenme Değişiklikleri ve Kilo Kontrolü’ projelerini başarı ile tamamladı.
2010 yılında Bodrum’da Gardens of Babylon, Dr. Ender Saraç High Health Center’da yönetici diyetisyen olarak çalıştı. Kişilere özel zayıflama programı hazırlama, kilo takibi ve diyet mutfağında özel menüler planlanma ve bireysel danışmanlık hizmeti vererek görevine devam etti. Yine bu merkezde profesyonel şefler ile sağlıklı yemek pişirme kursları ve beslenme eğitimleri düzenledi.
2011 yılında İstanbul’a taşındı ve HAY Sağlık Merkezi’nde hizmet vermeye başladı. 2011-2012 tarihleri arasında Türkiye’nin ilk sağlıklı fast food restoranı olan ‘Kür Fast Food’da beslenme danışmanlığı yaptı. Halen HAY Sağlık Merkezi’nde kişiye özel ayurvedik sağlıklı beslenme programları hazırlamakta ve bireysel beslenme danışmanlığı hizmeti vermektedir.
Mesleki kariyerini geliştirmek adına güncel eğitim, sertifika programlarını takip etmekte ve uluslararası kongrelere katılmaktadır. Aynı zamanda ‘obezite’ konusundaki uzmanlığını tamamlamak üzere Başkent Üniversitesi’nde tez çalışmalarına devam etmektedir.