Arama

Benim İstanbul’um

Ön kapak Arka kapak

Bir şehrin kaç ismi olabilir? Byzantion, Konstantinopolis, Dersaadet ve dahası… İstanbul bize kendini anlatacak biz dinleyeceğiz. Kapılarını bizim için açacak; bazen masallar anlatacak, bazen efsaneleri fısıldayacak, bazen de bizi peşinden koşturacak. Bu kitapla; İstanbul’un doğa, tarih, mimari yapı, efsane, sanat, spor, damak tadı, müze ve çarşıları ile tanışacak, dikkat becerilerini arttırmaya yönelik etkinliklerle problem çözme, […]

Satın Al

Kitap Özeti

Bir şehrin kaç ismi olabilir? Byzantion, Konstantinopolis, Dersaadet ve dahası…

İstanbul bize kendini anlatacak biz dinleyeceğiz. Kapılarını bizim için açacak; bazen masallar anlatacak, bazen efsaneleri fısıldayacak, bazen de bizi peşinden koşturacak.

Bu kitapla; İstanbul’un doğa, tarih, mimari yapı, efsane, sanat, spor, damak tadı, müze ve çarşıları ile tanışacak, dikkat becerilerini arttırmaya yönelik etkinliklerle problem çözme, görsel algı ve düşünme becerilerinizi eğlenerek geliştirebileceksiniz..

Yıldız Çocuklar Topkapı Sarayı’nın ihtişamından Yerebatan Sarnıcı’nın derinliklerine İstanbul’da heyecanlı bir yolculuğa çıkıyor. Bu yolculukta kimi zaman labirentlerden çıkması kimi zaman da bilmeceleri çözmesi gerekiyor.

Karşınıza binlerce yıl önce yaşamış olan bir kral, yüzyıllar önce şehri almış bir padişah veya İstanbul aşığı bir ressam çıkabilir. İstanbul’ u keşfetme macerasına var mısınız?

Kitabı Paylaş

KİTABI PAYLAŞARAK ÇEVRENİZE HABER VERİN.

Yasemin Gülcü

Yasemin Gülcü

Yazar hakkında merak ettikleriniz…

Yasemin Gülcü Kitapları

Yurdanur Ay Paşa

Yurdanur Ay Paşa

Yazar hakkında merak ettikleriniz…

Yurdanur Ay Paşa Kitapları

Bu kitabı 311 kişi görüntüledi.