Arama

150 Soruda Fıtrata Uygun Çocuk Yetiştirmek

Ön kapak Arka kapak

Kur’an, ‘bir’ insan inşa etme kitabıdır ve bu ilahî kitabın satırlarında çocuk terbiyesi için gerekli bütün bilgiler, sistemler ve davranış kalıpları ziyadesiyle mevcuttur. Maharet, vahye muhatap olabilen bir kalp, doğruyu düşünebilen bir akıl ve acziyeti haykıran bir niyetle Rabbi Rahim’in kapısını tıklatmaktır. Sonrası zaten kendiliğinden şekil alacak, kendi yolunu doğal seyri içinde kolaylıkla bulacaktır. İşte […]

Satın Al

Kitap Özeti

Kur’an, ‘bir’ insan inşa etme kitabıdır ve bu ilahî kitabın satırlarında çocuk terbiyesi için gerekli bütün bilgiler, sistemler ve davranış kalıpları ziyadesiyle mevcuttur. Maharet, vahye muhatap olabilen bir kalp, doğruyu düşünebilen bir akıl ve acziyeti haykıran bir niyetle Rabbi Rahim’in kapısını tıklatmaktır. Sonrası zaten kendiliğinden şekil alacak, kendi yolunu doğal seyri içinde kolaylıkla bulacaktır.

İşte bu yüzden, çocuk terbiyesinin asıl referans noktası, bizatihi Yaradan’ın koyduğu kurallar sistemi olmalıdır. Sonrasında bilim, evrensel kabul görmüş değerler, kültür, örf ve âdetler bu sistemin kılcallarını oluşturmalıdır. Böylelikle, doğru terbiye kanalları sarsılmaz değerler üzerine bina edilmiş olacaktır.

Kur’an-î gerçeklerin pedagojiye bakan boyutunda görürüz ki, ergenliğe kadar olan süreçte çocuk eğitimi, çocuğun yaş dönemlerine has gereklilikler içerir. Bu dönemleri bilmek, gereklerini yerine getirebilmek adına anne-babalara büyük kolaylık sağlayacaktır. Her sürecin içerdiği problemler, yine kendi yaş dönemi içerisinde değerlendirilerek çözüme ulaşılacaktır.

Yazarlarımız Dr. Hayri Gözlükgiller ve Hatice Kübra Tongar’ın uzmanlık alanlarını birleştirmeleri sonucu oluşan bu kitap, Kur’an’ın ışığıyla bilimin ışığını birleştiriyor ve çocuk ebeveyn ilişkisinin en elzem meselelerine 150 soruyla net cevaplar veriyor.

Çocuğunuzu bebeklikten itibaren ruhsal ve bedensel olarak nasıl kavrayacaksınız? Onu hangi ilkelerle, nasıl terbiye edeceksiniz? Zorluklarla nasıl baş edeceksiniz? Çocuğunuzla sağlıklı iletişimin temel kuralları nelerdir? Vicdan, onur, nefs, dua, paylaşma gibi kavramları çocuğunuza nasıl öğreteceksiniz? Çocuğunuzu terbiye ederken, kendinizi nasıl terbiye edeceksiniz?

Çocuğunuzu ve kendinizi anlamanız için eşsiz bir rehber, Kur’ani ve Nebevi terbiyeyle pedagojinin birleşmesinden oluşan, ebeveynler için bir başucu kitabı. Hadisler, menkıbeler, tarihimizden anekdotlar eşliğinde…

Kitabı Paylaş

KİTABI PAYLAŞARAK ÇEVRENİZE HABER VERİN.

Dr. Hayri Gözlükgiller

Dr. Hayri Gözlükgiller

Yazar hakkında merak ettikleriniz…

Dr. Hayri Gözlükgiller Kitapları

Hatice Kübra Tongar

Hatice Kübra Tongar

Yazar hakkında merak ettikleriniz…

Hatice Kübra Tongar Kitapları

Bu kitabı 324 kişi görüntüledi.